• DOPLŇKY
  • Řazení Rohloff SpeedHub 500/14

Společnost Rohloff GmbH je inovativním podnikem. Všechny výrobky Rohloff jsou díky znamenité funkčnosti, vysoké spolehlivosti a mimořádné životnosti zvláště vhodné pro extrémní jízdní podmínky. Převodový systém hraje velmi důležitou roli ve snadnosti ovládání kola. Rozdíl mezi nejlehčím a nejtěžším převodem a odstupňování převodů hrají významnou úlohu pro rozhodování v situacích, kdy mají být převody "šité na míru".

Řazení Rohloff SpeedHub 500/14

Náboj Rohloff SpeedHub 500/14 se na trhu poprvé objevil v roce 1999, od té doby každým rokem opouští výrobní linku tisíce převodových nábojů. Přesvědčivé vlastnosti náboje, jako vysoká spolehlivost, snadné užívání, optimální odstupňování, široký rozsah převodů (rozsah převodů 526%), rychlé přeřazování, relativně nízká váha a vysoká účinnost, vstoupily ve známost profesionálů i hobby jezdců a postupně si získávají u nich oblibu.

Technologie převzatá z automobilového průmyslu – plně uzavřené převody pracující v olejové lázni - zaručuje dlouhou životnost za jakýchkoliv extrémních jízdních podmínek. Protože zařazený převod je aretován uvnitř samotného náboje, obejde se její ovládání bez údržby a seřizování.

Pravidelný rozestup mezi jednotlivými převody (13.6%) dává samotnému jezdci jistotu jízdy v jeho výkonnostním optimu, široký rozsah okamžitě dostupných převodů (526%) mu pak umožňuje bezprostředně reagovat na každou jízdní situaci. Jezdec si bude užívat mimořádnou technologii po tisíce kilometrů. Jen typický zvuk některých převodů v D-dur mu bude připomínat tento zvláštní pohon.

Otočný ovladač řazení (grip) je obsažen v každém originálním balení SpeedHub 500/14. Protože aretace zařazeného převodu je zajištěna již ve vlastním náboji, nepotřebuje ovladač nic kromě stupnice informující o právě zařazeném rychlostním stupni. Proto může být montován na libovolnou stranu řidítek. Ovladač umožňuje přeřazení mezi všemi převody jediným otočením.

Rozdílné typy náboje Rohloff SpeedHub 500/14 jsou založeny na systému modulárních částí. Hlavní částí je vlastní 14-ti rychlostní planetová převodovka Rohloff, postavená buď na hřídeli (ose) se závity s upínacími matkami, na ose pro "klasickou" rychloupínací osu (rychloupínák) nebo ve variantě pro pevnou osu typu A-12 (průměr 12 mm). Všechny verze náboje Rohloff SpeedHub 500/14 se dodávají buď s dlouhým kotvícím ramenem nebo "OEM" kotvící destičkou. Náboj Rohloff SpeedHub 500/14 je možné také dodat ve variantě pro kotoučovou brzdu (Disc Brake).

Horské kolo Corratec Superbow 29 Rohloff SpeedHub 500/14

* řazení Rohloff SpeedHub 500/14 si můžete vyzkoušet na našem testovacím kole Corratec Superbow 29 Rohloff

Pro specifikaci náboje Rohloff SpeedHub 500/14 nás kontaktujte on-line nebo nás navštivte na naší kamenné prodejně Elektrokola s.r.o. (Dvorská 4954/7, 466 01 Jablonec nad Nisou). Další informace o řazení Rohloff SpeedHub 500/14 naleznete na internetových stránkách Rohloff.cz.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • SERVIS POHONŮ

    Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

  • DIAGNOSTIKA

    Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

  • REPASE BATERIÍ

    Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.