• POHONY
  • Středové pohony Sport Drive

Pohonný systém Sport Drive je navržený tak, aby pokryl všechny potřeby sportovně laděných jezdců a také jim otevřel nové příležitosti. K vytvoření "kompletního balíčku" se systém Sport Drive opírá o tři základní části - silný středový pohon Sport Drive MD250S, integrovanou baterii Phylion Battery Integrated a intuitivní ovládací jednotku Sport Drive Display. V kombinaci s řídící jednotkou nové generace všechny komponenty mezi sebou dokonale spolupracují. Výsledkem je kultivovaný, tichý a v neposlední řadě také plynulý provoz.

Středové pohony Sport Drive MD250S

Ovládací jednotky Sport Drive Color Display, Square Display a Compact Display jsou navržené pro instalaci na střed řidítek. Jejich součástí je dálkový ovladač, který se instaluje na levou stranu řidítek. Ovládací jednotka Grip Display se instaluje na levou stranu řidítek a má integrované ovládací tlačítka. Všechny typy ovládacích jednotek Sport Drive jsou odolné proti vlhkosti a mechanickému poškození.

 Ovládací jednotka Sport Drive Color DisplayOvládací jednotka Sport Drive Square DisplayOvládací jednotka Sport Drive Grip Display  

Ve spodní rámové trubce je zaintegrovaná baterie Phylion Battery Integrated 504 Wh (36V/14 Ah), která opticky splývá s rámem a vytváří tak čistý a zároveň elegantní design elektrokola. Toto řešení zajišťuje vysokou tuhost, "čistý vzhled" při zachování snadné manipulace (především vyjmutí z rámu) a v neposlední řadě také standard voděodolnosti, což znamená, že můžete jezdit za jakýchkoli  povětrnostních podmínek. Díky své kapacitě baterie umožňuje dojezd na jedno nabití až 100 km. Samozřejmostí je přítomnost inteligentní BMS, tedy chytrého systému řízení, který baterii kromě jiného chrání před přehřátím, zkratem či přebitím. V případě, že požadujete dojezd na jedno nabití více jak 100 kilometrů, pak je možné použít přídavnou baterii RB Battery Bottle 360 Wh (extra nízká váha 1 571 gramů). V kombinaci s integrovanou baterií Sport Drive Phylion Integrated 504 Wh budete mít k dispozici celkem kapacitu 864 Wh, se kterou nebude problém atakovat hranici 150 kilometrů.

Přídavná baterie RB Battery Bottle 36V/10 Ah (360 Wh)
Požadujete vyšší výkon a nebo delší dojezd elektrokola? Pro Rock Machine se středovým pohonem Sport Drive to není problém. Pomocí moderní diagnostiky Sport Drive Diagnostic bezdrátově propojíme elektrokolo s naším počítačem a následně nastavíme jízdní režim (výkonnostní mapu) pohonu tak, aby vyhovoval individuálním potřebám každého jezdce. Vhodné nastavení citlivosti torzního (tlakového) čidla má zásadní vliv na spotřebu a s tím i související dojezd. V neposlední řadě také provedeme aktualizaci software celého pohoného systému Sport Drive (pohonná jednotka, baterie, ovládací jednotka).
Výhody středového pohonu Sport Drive

Naše aktuální nabídka elektrokol Rock Machine se středovými pohony Sport Drive modelové řady 2022 je opravdu prestrá. Naleznete v ní horská elektrokola s "klasickým" rámem (Fun Ride Geometry) a nově také moderní nízkonástupová horská a sportovní elektrokola (Mono Tube), tedy bez horní rámové trubky, někdy také nazývaná SUV. Samozřejmě nemohou chybět ani stále oblíbenější elektrokola s "plnou výbavou", tedy s blatníky, zadním nosičem, stojánkem, předním a zadní světlem, zvonkem, integrovaným zámkem a krytem převodníku. Pomyslnou "třešničkou na dortu" je vysoce odolný rychlostní řadící sytém microSHIFT Acolyte s rozsahem převodů 350% použitý na vybraných modelech elektrokol Rock Machine s pohony Sport Drive.

For Bikes -Grand Prix 2022
Na naší servisní dílně Elektrokola s.r.o. provádíme odborný servis, diagnostiku a aktualizace software SPORT DRIVE. Současně v naší on-line nabídce naleznete originální komponenty tohoto systému. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontakovat nebo nás osobně navštivte.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • SERVIS POHONŮ

    Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

  • DIAGNOSTIKA

    Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

  • REPASE BATERIÍ

    Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.