• POHONY
 • Středové pohony Rocky Mountain DynaMe

Při práci na prvním elektrokole Rocky Mountain Powerplay se výrobce odmítl nechat "svázat" již existujícími středovými pohony. Deset let vývoje, testování a ladění se rozhodně vyplatilo. První generace středového pohonu DynaMe 3.0 byla kompaktní, výkonná, lehce ovladatelná a konstruktérům elektrokol Rocky Mountain Powerplay dopřál ničím neomezenou svobodu. Jak sami rádi říkají "vyrobili jsme pohon pro elektrokolo a ne naopak". V pořadí druhá generace středového pohonu DynaMe 4.0 je oproti té předchozí přepracovaná, tedy lehčí o 18.5%, menší i tižší a to při zachování dechberoucího maximálního výkonu motoru 770W a kroutícího momentu 108 Nm. Již zmíněná "svoboda" se odráží v dokonalém spojení pohonu DynaMe 4.0 a dalších technologií Rocky Mountain, v čele se systémem nastavitelné geometrie a odpružení Rocky Mountain Ride 4 System. Elektrokola Rocky Mountain Powerplay tedy nejsou osazeny středovými pohony "z pásové výroby". Výrobce nezačíná s předem napsaným scénářem jen proto, že by musel integrovat externí systémy. Jeho tým inženýrů začíná vždy s nepopsaným listem papíru.


Nová generace pohonu DynaMe 4.0 je silná a výkonná. Přináší vysoký točivý moment a dlouhotrvající výkon. Toto v praxi znamená vyšší rychlost ve výjezdech, svižnější akceleraci, ale také větší a snadno demontovatelnou baterii, díky níž si každou jízdu užijete více a déle než kdykoliv předtím. Celý systém je i nadále vyvíjen v Kanadě, přičemž se výrobce drží stejných základních pravidel jako u předešlých generací. Hlavním krédem nové generace je vysoký výkon v menším a lehčím balení. Systém DynaMe 4.0 dodává svou sílu plynule a přirozeně, díky čemuž jsou elektrokola Rocky Mountain Powerplay s pohony DynaMe dlouhodobě jedněmi z nejoblíbenějších na trhu.

MENŠÍ OBJEM A NIŽŠÍ HMOTNOST
Pohonná jednotka DynaMe 4.0 je lehčí než její předchozí generace. V průběhu vývoje se výrobci podařilo nejen snížit její hmotnost, ale rovněž umocnit její spolehlivost Pohon DynaMe 4.0 proto využívá například velká ložiska typu oversize pro zvýšení pevnosti a odolnosti.

TICHÝ CHOD
Systém DynaMe 4.0 pracuje s menšími otáčkami, což snižuje charakteristický "pískot" elektropohonů, zejména při porovnání s ostatními systémy na trhu.

VYŠŠÍ KROUTÍCÍ MOMENT
Virtuální "motorka" vás nakopne vždy, když to potřebujete. Zároveň sama utichne, pokud pro ní zrovna není využití.

PATENTOVANÁ KONSTRUKCE
Tři originální patenty a kompletní "in-house" řešení znamenají naprostou konstrukční svobodu.

NALADĚNO PODLE JEZDCE
Specificky naladěné a cíleně konstruované pro reálné využití v terénu s ohledem na kadenci šlapání jezdce. To znamená jedniné - žádné zbytečné roztáčení nohou.

POHON S INTUICÍ
Naprosto hladké a přirozené splynutí síly pohonu a jezdce. Systém DynaMe 4.0 umí "číst" váš rytmus a intuitivně reagovat na vaší jízdu.

PEVNÝ STŘED
Středové složení zůstává součástí rámu elektrokola - středová osa není součástí pohonné jednotky DynaMe 4.0. Výsledkem je maximální možná tuhost, odolnost, méně opotřebení a nechtěného "vrzání" a především snadná servisovatelnost.

KONSTRUKČNÍ SVOBODA V PRAXI
Rámy elektrokol Rocky Mountain Powerplay nejsou omezeny "běžnými" pravidly, jelikož při použití vlastního pohonu DynaMe 4.0 mohl výrobce umístit čepy přesně tam, kde je chtěl mít. Tímto způsobem poskytuje výraznou svobodu svým konstruktérů při návrhu ideálního odpružení. Nemusí se totiž nechat svazovat „zakázanými zónami“ jako je tomu v případě integrace pohonných systémů (obvykle přírubových pohonných jednotek) třetí strany. Rodina inženýrů z Rocky Mountain má to štěstí, že může začít s čistým "plátnem" a stvořit cokoliv je napadne,
cokoliv si představí a hlavně, cokoliv, na čem chtějí sami jezdit.

Parametry systému DynaMe 4.0


DynaMe 4.0 je středový pohon, který okamžitě zareaguje, jakmile jezdec šlápne do pedálů. Je kompletně intuitivní a mimořádně kompaktní. Jezdci poskytuje obrovské množství síly a točivého momentu.
 • 10 let intenzivního vývoje, 80 tisíc hodin práce inženýrů, 10 milionů investovaných kanadských dolarů, 3 patentované technologie, to je středový pohon DynaMe 4.0.

 • Pohon DynaMe 4.0 se otáčí rychlostí 1200 otáček za minutu, tedy ¼ počtu otáček "běžných" středových pohonů na trhu. To zaručuje méně hluku, více efektivity, radosti i zábavy.

 • Virtuální "svaly" se aktivují v okamžiku, když jsou opravdu potřeba. Jsou kdesi tam uvnitř, a čekají na svou příležitost aby jezdci poskytly až 108 Nm kroutícího momentu a 770W maxímálního výkonu. Jezdec tak může mnohem rychleji zvládnout prudké výjezdy.

 • Pohon DynaMe 4.0 nejlépe pracuje při takové frekvenci šlapání, která je jezdci v terénu přirozená. Nejlépe se cítí na opravdových trailech a v těžkém terénu.

 • Pohon DynaMe 4.0 se dokáže absolutně přizpůsobit výkonu jezdce. Díky své sofistikovanosti totiž dokáže rozpoznat "rytmus" jezdce a následně reagovat na jeho způsob jízdy.

 • Středové složení je součástí elektrokola, nikoliv pohonu. To v praxi znamená především žádné vrzání, menší opotřebení, snadnou údržbu a v neposlední řadě také jednoduchý servis.

 • Aby bylo možné bez problémů jezdit na mokru a blátě, elektronika pohonu DynaMe 4.0 je uzavřena do neprodyšného pouzdra a veškeré konektory jsou opatřeny voděodolnou certifikací IP67.

 • Propracovaný 48-voltový systém Rocky Mountain Powerplay nabízí výrazně větší dosah než standardní 36-voltové baterie s totožnou kapacitou baterie.

 • Rychlonabíjení proudem až 4A zajistí, že baterie Rocky Mountain Powerplay dosáhne 80 % kapacity až o 66 % rychleji než konkurenčí systémy.

V okamžiku, kdy jezdec šlápne do pedálů, tak pohon DynaMe 4.0 prakticky bez prodlení sepne. U konkurenčních systémů pohonů dochází často k prodlevám, příliš prudkému dodání síly a obecně ke zvláštnímu pocitu z jízdy. S pohonem DynaMe 4.0 jsou rozjezdy především v kopci snadné a přirozené. Snímač točivého momentu (tlakové čidlo) pohonu totiž měří napnutí řetězu přes pohyb v magnetickém poli a prakticky okamžitě předává odezvu řídící jednotce pohonu. Sensor provede za jedinou sekundu 1000 měření. To znamená jediné - méně prodlev a více síly s ohledem k tomu, aby jezdec mohl co nejlépe využít maximální výkon pohonu 770W při optimální kadenci šlapání 85 otáček za minutu. Díky variabilní výkonové křivce má jezdec nad elektrokolem lepší kontrolu a to včetně situací jako jsou prudká technická stoupání nebo náročné rozjezdy do kopce.

Středový pohon Rocky Mountain DynaMe 3.0

Elektrokola Rocky Mountain Powerplay se ovládají pomocí moderní zobrazovací jednotky Rocky Mountain Powerplay Jumbotrom Display 4.0, která je integrovaná do přední části horní rámové trubky. Ta navíc zobrazuje klíčové informace, jako je například aktuální rychlost, kapacita baterie, režim asistence nebo optimální kadence šlapání, zaznamenává případné chybové hlášení, zobrazuje diagnostiku baterie a také umožňuje upravovat paramety pohonu DynaMe 4.0. Dálkový ovladač Rocky Mountain Powerplay Micro Remote Control 4.0, který je umístěný na levé straně řidítek, zaručí jezdci jeho snadnou, bezpečnou a ničím nerušenou obsluhu.

Rocky Mountain Jumbotron

Rocky Mountain Battery 720 Wh je moderní vysokokapacitní baterie, která pohání všechna elektrokola Rocky Mountain Powerplay druhé generace. Je precizně integrovaná do spodní rámové trubky a zároveň snadno vyjímatelná. Toto řešení uložení baterie je minimalistické a současně zaručuje maximální možnou tuhost rámu elektrokola. Baterii do 100% kapacity snadno nabijete pomocí rychlonabíječky Rocky Mountain Battery Charger 4A za méně jak 4 hodiny. Navíc je baterie Rocky Mountain Battery 720 Wh kompatibilní s přídavnou baterií Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0. Díky této kombinaci jezdce získá kapacitu více jak 1000 Wh a místo "nabíjení" se bude moc plně soustředit na samotnou jízdu.

Baterie Rocky Mountain Battery 720 Wh
Rocky Mountain Battery 720 Wh

Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0 je "prodlužovač" dojezdu elektrokola Rocky Mountain Powerplay, který nabízí kapacitu baterie dalších 314 Wh (modelová řada od roku 2022). V kombinaci s integrovanou baterií Rocky Mountain Battery 720 Wh získáte více jak 1000 Wh energie. Jak funguje přídavná baterie Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0? Nejprve vybijte baterii Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0 (přídavná na rámu) a teprve pak až baterii Rocky Mountain Battery 720 Wh (integrovaná v rámu).

Baterie Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0Baterie Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0
V případě, že je integrovaná baterie Rocky Mountain Battery 720 Wh zcela vybitá, přídavná baterie Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0 nabije za přibližně dvě hodiny baterii na téměř 50% své kapacity. K tomu stačí pouze přídavnou baterii Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0 připojit k elektrokolu Rocky Mountain Powerplay. Pomocí nabíječky Rocky Mountain Powerplay Battery Charger 4A (modelová řada od roku 2022) nabijete přídavnou baterii Rocky Mountain Powerplay Overtimepack 2.0 do plné kapacity přibližně za 2 hodiny.


"Od samého začátku věřím našim elektrokolům Rocky Mountain Powerplay a když jsem na trailu, stále myslím na všechny možnosti, které nabízí. Nejnovější verze má obrovský výkon, velkou kapacitu baterie a to mě ještě víc inspiruje k další jízdě a tvrdšímu nasazení v náročném terénu. Líbí se mi, že je baterie je vyjímatelná a že Rocky Mountain Jumbotron zobrazuje všechny informace, které na elektrokole jezdec potřebuje.“

Wade Simmons (godfather of freeride)


Vítejte ve zcela novém pojetí terénní elektrocyklistiky. V době, kdy jezdec již není ani v nejmenším omezován technikou. Díky elektrokolům Rocky Mountain Powerplay poznáte co je skutečná svoboda bikování. Díky elektrokolům Rocky Mountain Powerplay, která mají skvěle vyladěný "podvozek" a nekompromistní elektropohon bude záležet pouze na vás, kam až posunute její pomyslené hranice. Nebojíme se použít tvrzení, že "limity nejsou v technice, ale pouze v jezdci."

Elektrokolo Rocky Mountain Instinct Powerplay Alloy 30Elektrokolo Rocky Mountain Altitude Powerplay Alloy 50

Rocky Mountain Instinct Pawerplay

V případě, že plánujete výlet do hor, nebo jen chcete objevit nová biková teritoria, RM Instinct Powerplay vám bude inspirací a motivací k tomu vyrazit dále a pátrat po nových zážitcích a dobrodružstvích. Zatímco je RM Altitude Powerplay se svými 160 mm zdvihy určený zejména pro agresivní jízdu, všestranný RM Instinct Powerplay se 140 mm zdvihy se více hodí k toulání a objevování. Všestranná geometrie, cíleně navržená kinematika a téměř až neomezená síla pohonu DynaMe 4.0. Užijete si více dobrodružství než kdykoliv předtím.
 • nekompromisní trailové elektrokolo
 • velikost kol 29 x 2.5" (přední) a 29 x 2.4" (zadní)
 • zdvih vidlice 150 mm, zdvih tlumiče 140 mm
 • středový pohon DynaMe 4.0 (druhá generace)
 • nominální výkon pohonu 250W (maximální výkon až 770W)
 • napětí pohonu 48V
 • kroutící moment 108 Nm
 • integrovaná baterie o kapacitě 720 Wh (přídavná baterie o kapacitě 314 Wh)
 • zobrazovací jednotka v horní rámové trubce (dálkové ovládání z řidítek)
 • možnost individuálního nastavení režimů asistence
 • nabíjecí proud baterie 2A nebo 4A (možnost autonabíječky 2A)

Rocky Mountain Altitude Powerplay

RM Altitude Powerplay sdílí řadu atributů se svým "analogovým bratrem", nejtvrdšími závody světa prověřeným modelem RM Altitude. Řeč je zejména o geometrii, kinematice odpružení a o nastavitelnosti. Odhlédneme-li od samotného pohonu DynaMe 4.0, nabízí RM Altitude Powerplay vše, co očekáváte od agresivního elektrokola. Stabilní a sebevědomé chování v náročných sjezdech a jistotu v zatáčkách. Poté stačí přepnout na "Ludicrous mód" a budete zpět na kopci dříve, než byste si kdykoliv předtím pomysleli.
 • nekompromisní endoro elektrokolo
 • velikost kol 29 x 2.5" (přední) a 29 x 2.4" (zadní)
 • zdvih vidlice 170 mm, zdvih tlumiče 160 mm
 • středový pohon DynaMe 4.0 (druhá generace)
 • nominální výkon pohonu 250W (maximální výkon až 770W)
 • napětí pohonu 48V
 • kroutící moment 108 Nm
 • integrovaná baterie o kapacitě 720 Wh (přídavná baterie o kapacitě 314 Wh)
 • zobrazovací jednotka v horní rámové trubce (dálkové ovládání z řidítek)
 • možnost individuálního nastavení režimů asistence
 • nabíjecí proud baterie 2A nebo 4A (možnost autonabíječky 2A)

Historie Rocky Mountain

Značka Rocky Mountain spojená s pohony DynaMe sídlí na úpatí pohoří North Shore, poblíž kanadského Vancouveru. Právě zde její jezdci a technici konstruují a testují horská kola, již od roku 1981. V roce 2009 byl značkou Propulsion Powercycle, v jejím hlavním sídle (Beauce, Québec), představený koncept revolučního elektrického pohonného systému určený pro jízdní kola. Tato, vpravdě futuristická vize, přitom zafungovala jako dokonalá paralela k firemní filozofii Rocky Mountain. Konečným výstupem byl cíleně konstruovaný a příkladně inovativní pohonný systém pojmenovaný DynaMe.

O tři roky později, v roce 2012, představil společný tým designerů městské elektrokolo s vlastní koncepcí elektrického pohonu DynaMe 1.0. Krátce na to značka Rocky Mountain jako první odstartovala program pro sdílení elektrokol v Severní Americe, tentokrát již s motory DynaMe 2.0. V té době velká část Evropy elektrokolům doslova propadla, což u obyvatelů Severní Ameriky probudilo patřičnou zvědavost. V médiích proto často zaznívala otázka, kdy představíme vlastní trailový e-bike s potřebným výkonem a kapacitou? Odpověď od Rocky Mountain přišla vzápětí.

Z kraje roku 2017 byla na trh uvedena novinka s označením Rocky Mountain Altitude Powerplay, výrazně inovativní e-bike s pohonem Dyname 3.0, vyvinutý společnými silami, tedy spojením výzkumných týmů ve Vancouveru (B.C.) a Beauce (Quebec). Zbrusu nový Rocky Mountain Powerplay byl "vypuštěn do boje".

V roce 2019 se rodina Rocky Mountain Powerplay rozrostla na celkem tři členy, přesněji na celkem tři odlišné platformy - RM Altitude Powerplay, RM Instinct Powerplay a RM Growler Powerplay. Od sedmadvacítky po devětadvacítku, od hardtailu po celoodpružené elektrokolo. Velkou poctou pro nás bylo, když francouzský magazín Velo Vert ocenil model Rocky Mountain Altitude Powerplay Alloy 70 titulem nejlepšího stroje kategorie eMTB daného roku. Do jeho ankety se přitom zapojili jak samotní jezdci, tak i odborní novináři.

V roce 2020 se řada elektrokol Rocky Mountain Powerplay znovu rozrostla, jelikož se na trh dostaly další modely, které celý mix opět o něco rozšířily. Vedle jiného jsme představili karbonovou podobu modelu RM Instinct Powerplay. Opomenout bychom neměli ani skutečnost, že jsme v roce 2020 posunuly náš nejvýkonnější trail e-bike RM Instinct BC Edition do zcela nové úrovně, když jsme jej vylepšili o pohon DynaMe 3.0. Označení Rocky Mountain Powerplay si získávalo stále silnější image všestrannosti, kvality a co je nejdůležitější, mimořádných jízdních zážitků.

Konečně jsme zde, v roce 2022, na prahu zcela nové éry řady Powerplay! Nyní totiž představujeme náš pohonný systém budoucnosti - DynaMe 4.0. Nové světlo do tohoto oboru přináší díky vysokému točivému momentu, displeji integrovanému v horní rámové trubce, zásadně přepracovanému dálkovému ovládání na řídítkách, ale také díky větší, demontovatelné baterii. Nelze jinak, musíme to říct znovu. Jsme hrdí, že můžeme nabídnout nejlépe fungující e-biky na současném trhu.

Na naší servisní dílně Elektrokola s.r.o. provádíme odborný servis pohonů ROCKY MOUNTAIN DYNAME. Současně v naší on-line nabídce naleznete originální komponenty tohoto systému. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontakovat nebo nás osobně navštivte.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

 • SERVIS POHONŮ

  Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

 • DIAGNOSTIKA

  Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

 • REPASE BATERIÍ

  Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.