• POHONY
  • Středové pohony Shimano Steps

Japonsko bylo vždy leadrem ve vývoji elektroniky a synonymem pro neustálé zlepšování. To samozřejmě platí i u středových pohonů Shimano Steps, které mají vyšší pořizovací cenu než "čínská produkce", nicméně uživatel získá špičkový pohon s výrazně delší životností a výrazně vyšší spolehlivostí. V pohonu na středové ose jsou použita špičková průmyslově zapouzdřená ložiska, která není potřeba během životnosti pohonu měnit. To samé platí také pro články v bateriích Shimano, které jsou pečlivě vyvinuté a naprosto přesně vyrobené. Společnost Shimano je technologický gigant, který narozdíl od většiny výrobců elektropohonů pro jízdní kola, vyvíjí své produkty jako sady. Jednotlivé komponenty jako například měniče, kazety, řetězy, řazení, náboje a brzdy, jsou plně kompatibilní a optimalizované se středovými pohony Shimano Steps. Na tyto komponenty Shimano využívá a uplatňuje desítky patentově chráněných technologických prvků, které stále vyvíjí a zdokonaluje. Výsledkem jsou špičkové jízdní vlastnosti, úspora energie, optimální hmotnost, velmi nízké tření a hluk a v neposlední řadě také snadnost řazení.

Středový pohon Shimano Steps E8000

Středový pohon Shimano Steps E5000 posouvá hranice elektromobility o nevídaný kus dále. Tento pohon je navržený především pro rekreační a nenáročnou sportovní cyklistiku. Je tedy vhodný zejména pro cyklisty, kteří příliš nevyhledávají technické úseky. Velkou výhodou je její malý rozměr pohonné jednotky, jenž umožňuje stejně komfortní jízdu jako na běžném horském kole. Tato kompaktní pohonná jednotka je vysoce odolná zejména nepříznivým povětrnostním vlivům. Mezi hlavní přednosti jednoznačně patří plně přizpůsobitelná, téměř tichá a snadno ovladatelná podpora. Pohon zaručuje přirozený pocit z jízdy a maximální odolnost proti všem povětrnostním podmínkám. Systém se ovládá za pomocí ovladače umístěném na levé straně řidítek. Veškeré důležité informace se zobrazují na moderní LCD ovládací jednotce. Jedná se především o informace o nastaveném režimu asistence, aktuální rychlosti rychlosti, stavu nabití baterie a podle typu řazení také o převodovém stupni.
Středový pohon Shimano Steps E5000
Nejvyšší řada středového pohonu Shimano Steps EP8 přichází s extrémní sílou, díky které zdoláte i ty nejnáročnější terény. Tento pohon je speciálně navržený pro agresivní jízdu v drsných podmínkách s extrémními překážkami. Pohonná jednotka je extrémně lehká, tichá a zároveň dostatečně intuitivní. Při každém sešlápnutí pedálu umí poskytnout přesně takové množství podpory, kolik jí momentálně potřebujete. Speciální konstrukce pohonu poskytuje zcela přirozený pocit z jízdy. Tento pohon byl primárně konstruován pro eMTB, která umí veškerý jeho potenciál dokonale využít ve svůj prospěch.
Středový pohon Shimano Steps EP8
Další nespornou výhodou středového pohonu Shimano Steps EP8 proti nižším řadám středových pohonů Shimano Steps (E7000, E6100, E5000) je mobilní aplikace Shimano eTube Project, která umožňuje pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC upravovat jízdní parametry. Dále umožňuje nastavení a plnou podporu elektronického řazení Di2. Veškeré funkce a operace si můžete přizpůsobit vlastnímu stylu jízdy. Výhodou je automatická kontrola nového firmwaru při každém spuštění, což umožňuje udržovat veškeré funkce a parametry vždy aktuální. Prostřednictvím této aplikace je možné provádět i diagnostiku chyb a snadno a rychle je opravit. Pokud jste vyznavači moderních technologií a chcete, aby vaše elektrokolo morálně nikdy nezastaralo, je pro vás středový pohon Shimano Steps tím pravým řešením. Společnost Shimano totiž garantuje doživotní aktualizace firmwaru zdarma.
Mobilní aplikace Shimano eTube Project
Na naší servisní dílně Elektrokola s.r.o. provádíme diagnostiku, aktualizace software a odborný servis pohonů SHIMANO STEPS. Současně v naší on-line nabídce naleznete originální komponenty tohoto systému. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontakovat nebo nás osobně navštivte.

SOUBORY KE STAŽENÍ

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • SERVIS POHONŮ

    Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

  • DIAGNOSTIKA

    Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

  • REPASE BATERIÍ

    Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.