• Články
  • 1
CYC Motor Ltd.
Středové pohony CYC Motor
01.11.2023

CYC Motor je inovativní společnost sídlící v Hong Konkgu, působící na trhu od roku 2011. Tým mladých inženýrů, konstruktérů a testovacích jezdů se od samého počátku se specializuje na výrobu silných, efektivních a uživatelsky přívětivých středových pohonů v podobě elektosad, chcetel-li konverzních sad. I přes svojí relativně mladou historii si mezi svými uživateli vybudovali uznání a respekt. Své středové pohony totiž vyvýjejí stylem "custumer - manufacturer - customer", tedy naslouchají potřebám jezdců a následně ve velmi krátké době své pohony inovují.

Servis středových pohonů, repase baterií, diagnostika, aktualizace software
Servis pohonů, repase baterií, aktualizace SW
15.06.2023

Provádíme servis pohonných jednotek Bafang BBS, Bafang MaxDrive (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), Comp Drive, Vinka, Rocky Mountain DynaMe, Sport Drive, Bosch, CYC Photon a LIFT-MTB. Provádíme diagnostiku a aktualizaci software pohonných systémů Bosch eBike Systems, Shimano Steps, Bafang a Sport Drive. Provádíme diagnostiku a zátěžové testy baterií pro zjištění kapacity a možné proudové zátěže a také repase baterií včetně navýšení kapacity.

Přídavné baterie RB Battery Bottle
Přídavné baterie RB Battery Bottle
01.10.2022

V případě, že vám při dlouhých vyjížďkách chybí energie v baterii, máte několik způsobů, jak to vyřešit. Můžete s sebou vozit nabíječku, vyhledávat nabíjecí stanice, vozit s sebou náhradní baterii anebo si koupit nové elektrokolo s vyšší kapacitou baterie. Jedním z chytrých řešení je pořídit si přídavnou baterii RB Battery Bottle o kapacitě až 360 Wh a tu vozit pouze v případě, kdy vám stávající baterie skutečně nestačí anebo jako rezervu pro "stav nouze".

For Bikes Grand Prix 2022
Prestižní ocenění For Bikes Grand Prix 2022
30.03.2022

Elektrokolo Rock Machine Storm INT e90-29 Unisex Touring získalo prestižní ocenění Grand Prix a obsadilo celkově druhé místo jako nejlepší elektrokolo For Bikes 2022. Odbornou porotu veletrhu zaujal nejenom vlastní silný pohonný systém Sport Drive, ale především pak koncept rámu bez horní rámové trubky označený "easy entry" a dokonale "zapracovaná" kompletní výbava tohoto nízkonástupového horského elektrokola.

Cycology Race eBike XC v Tanvaldské kotlině 2020
25.08.2020

Cycology Race eBike XC v Tanvaldské kotlině 2020 je Cross-Country závod elektrokol na 30 minut + 1 kolo. Pravidla jsou totožná jako v případě MČR eBike XC Dolní Morava 2020, tedy závod se uskuteční v souladu s evropskou normou EPAC (ČSN EN 15194 +A1) kdy nominální výkon motoru je 250W, maximální rychlost asistence je 25 km/h (povolena je pouze jedna baterie).

Horská a sportovní elektrokola Totem 2020
Horská a sportovní elektrokola Totem Bicycles 2020
01.03.2020

Česká značka Totem od samého začátku své existence, vyrábí - přesněji řečeno kompletuje, elektrokola v České republice. Vlajkovou lodí se již před několika lety stalo elektrokolo Totem Eagle, které úspěšně atakuje konkurenci horských elektrokol se středovým pohonem Bafang Bafang MaxDrive v cenové relaci okolo čtyřicet tisíc korun. Nyní přichází nový model Totem Eagle s česko-japonským středovým pohonem Comp Drive C17 využívající unikátní technologii řazení Gear Sensor GSGI.

Elektrokola Apache v roce 2019
Naše nabídka elektrokol Apache Bicycles 2020
01.02.2019

Apache Bicycles zařadil do své nabídky elektrokola poprvé v roce 2008, tedy před více jak deseti lety. Za tu dobu se stal jedním z lídrů na trhu s elektrokoly nejen v České republice, ale prakticky v celé střední Evropě. Při vývoji elektrokol se zaměřuje především na jejich funkčnost a spolehlivost. Důraz přitom klade na přeciznost montáže a kvalitu. Většina používaných komponent tak pochází od renomovaných výrobců jako například Shimano, SR Suntour, Schwalbe, Ritchey, LG, Bosch, Bafang a nově také Comp Drive. Nelze než konstatovat, že modelová řada elektrokol Apache Bicycles prošla velkou inovací a navíc přibyly zcela nové modely horských a sportovních elektrokol.

Provozní náklady elektrokola podle typu pohonu
Reálné provozní náklady horského elektrokola
01.05.2018

Když zvažujete pořízení nového elektrokola, měla by být tím hlavním faktorem pouze jeho pořizovací cena? Anebo by vás také měla zajímat cena a dostupnost náhradních dílů, cena za nezbytné servisní úkony a doba potřebná na jejich provedení či řešení záručních a pozáručních oprav? Jaká je skutčená cena za ujetí jednoho kilometru na horském elektrokole? Na všechny tyto a podobné otázky se pokusíme odpovědět na základě našeho dlohodobého testu.

Test pohonu Bafang BBS 1000W a baterie R7 614 Wh
Test pohonu Bafang BBS 1000W a baterie R7 614 Wh
01.04.2018

Extra silný středový pohon Bafang BBS-HD byl poprvé veřejnosti představený koncem roku 2015 a od té doby ho také používáme na několika našich testovacích kolech. Jednou věcí je však pohon a tou druhou, neméně důležitou, je vhodná baterie, přesněji řečeno baterie s vybíjecím proudem 30A. Takovým proudem totiž v extrémním případě dokáže tento pohon baterii zatížit. Odměnou pro jezdce je však výkon až 1250W, chcete-li 1.25 kW a kroutící moment těžko uvěřitelných 160 Nm. A co na to spotřeba a výsledný dojezd na jeno nabití baterie? Na to jsme se zaměřili v našem dnešním testu.

Moderní vysokokapacitní baterie pro elektrokola
Moderní vysokokapacitní baterie pro elektrokola
01.03.2018

Moderní Lithium-Ion baterie pro elektrokola obvykle využívají speciálně navržené trakční články Samsung, LG a Sony anebo vysokokapacitní články Panasonic a Sanyo, díky nimž podávají vynikající jízdní výkon a zaručují maximálně možnou životnost až 5 let. Průměrný počet ujetých kilometrů než baterie překročí garantovaný počet cyklů je odhadovaný na 20 000 kilometrů. Pro většinu jezdců je tento údaj "doživotní". Garantovaný počet nabíjecích cyklů je obvykle. Po tomto počtu cyklů může kapacita baterie klesnout až o 30%. Baterii je však možné i nadále bezpečně využívat.

Ovládání elektrokola chytrým telefonem
Ovládání elektrokola chytrým telefonem
01.02.2018

Známé rčení "pokrok nezastavíš" v případě elektrokol platí bez nadsázky dvojnásobně. Bylo tedy jen otázkou času, kdy začnou být tradiční LCD ovládací jednotky nahrazovány chytrými telefony. Jedním z prvních výrobců, který tuto inovaci uvedl na trh pod označení LED E12, je značka Bafang - výrobce středových pohonů v podobě přestavbových sad Bafang BBS-01, BBS-02 a BBS-HD (EV Bike Central Kit, Apache Central Kit) a také integrovaných středových pohonů Bafang MaxDrive.

13 důvodů pro elektrifikaci jízdního kola
13 důvodů pro elektrifikaci jízdního kola
01.01.2018

Od roku 2014, tedy od doby, kdy byly na náš trh uvedeny středové pohony Bafang BBS v podobě přestavbových sad, zaznamenáváme enormní zájem o elektrifikaci sportovních a horských kol. Přinutilo nás to přemýšlet nad tím, proč tomu tak vlasně je. Proč většina našich zákazníků dala přednost elektrifikaci před již hotovým elektrokolem? Důvodů pro toto rozhodnutí je hned několik a není to vždy cena. Elektrokolo se ve své podstatě skládá z kola jako takového a elektrosady. Aby sportovní elektrokolo dostálo svého názvu, musí mít nejenom kvalitní cyklokomponenty, ale také elektropohon, baterii a vše s tím související. Když pomineme kolo jako takové, pak cena kvalitního pohonu začíná na cenách 35 tisíc Kč a z této částky přibližně 10 tisíc Kč stojí baterie.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • SERVIS POHONŮ

    Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

  • DIAGNOSTIKA

    Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

  • REPASE BATERIÍ

    Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.