Středové pohony v podobě přestavbových elektrosad Bafang BBS, vynikají především lehkostí, jednoduchostí instalace a v neposlední řadě také nízkými pořizovacími a následně i provozními náklady. Umožňují z většiny běžných jízdních kol dostupných na našem trhu vyrobit kvalitní elektrokolo. Díky svojí koncepci jsou v porovnání s motory ve výpletu při nižších rychlostech účinnější a na jedno nabití dokáží asistovat až o 35% déle.

Středový pohon Bafang BBS

Ovládací jednotky Bafang LCD jsou navržené pro umístění na střed řidítek. Jejich součástí je dálkový ovladač, který se umisťuje na levou stranu řidítek. Konstrukce ovládacích jednotek je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Zobrazuje informace, na které jste zvyklí u běžných tachometrů.

Ovládací jednotka Bafang LCD C10Ovládací jednotka Bafang LCD C961Ovládací jednotka Bafang LED E12

Ovládací jednotka Bafang LED E12 je navržená pro umístění na levou stranu řidítek. Její konstrukce je odolná proti poškození a současně kompatibilní s ovladačem řazení pro přední měnič (řadící páčkou pro přesmykač). Ovládací jednotka má jednoduché ovládání pomocí tří tlačítek. Ve spojení pomocí Bluetooth s chytrým telefonem vybaveným operačním systémem Android a po instalaci aplikace BafangGo předčí všechny LCD ovládací jednotky v naší nabídce.

Mobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGoMobilní aplikace BafangGo

Mobilní aplikace BafangGo umožňuje elektrokolo pomocí chytrého telefonu nejenom ovládad, ale také zobrazovat a  zaznamenávat vybrané hodnoty. Přes USB konektor je navíc možné chytrý telefon za jízdy nepřetržitě nabíjet. Podrobné inforace o se dozvíte v článku Ovládání elektrokola chytrým telefonem.

Rámová baterie EV Bike Battery R7Nosičová baterie EV Bike Battery R7 Rack
Středové pohony Bafang BBS je možné "pohánět" rámovými, nosičovými nebo brašnovými bateriemi o napětí 36V nebo 48V (podle typu pohonu). Pro správnou funkčnost a bezproblémovou instalaci však doporučujeme použít ověřené a cenově výhodné baterie z naší on-line nabídky.

Středový pohon Bafang BBS-01
Středový pohon Bafang BBS-HD

Parametry středového pohonu Bafang BBS-01 - nominální výkon od 250W do 350W, maximální výkon až 500W, napětí 36V, proud až 18A, kroutící moment až 80 Nm, Speed Sensor (rychlostní snímač), LCD nebo LED ovládací jednotka (volitelná z více variant), jeden převodník s krytem (44, 46 nebo 48 zubů) nebo dvojpřevodník (48/52 zubů) s uchycením na rotor pohonné jednotky, kliky (délka 170 mm), rozměry středové osy 68 mm - 73 mm, rozměry pohonné jednotky 208 mm x 110 mm (délka x výška), váha 3.8 kg.

Parametry středového pohonu Bafang BBS-02 - nominální výkon od 500W do 750W, maximální výkon až 950W, napětí 48V, proud až 25A, kroutící moment až 120 Nm, Speed Sensor (rychlostní snímač), LCD nebo LED ovládací jednotka (volitelná z více variant), jeden převodník s krytem (44, 46 nebo 48 zubů) nebo dvojpřevodník (48/52 zubů) s uchycením na rotor pohonné jednotky, kliky (délka 170 mm), rozměry středové osy 68 mm - 73 mm, rozměry pohonné jednotky 208 mm x 110 mm (délka x výška), váha 4.3 kg.

Parametry středového pohonu Bafang BBS-HD - nominální výkon 1000W, maximální výkon až 1250W, napětí 48V, proud až 30A, kroutící moment až 160 Nm, Speed Sensor (rychlostní snímač),  LCD nebo LED ovládací jednotka (volitelná z více variant), jeden převodník (44 zubů) s uchycením na rotor pohonné jednotky pomocí adaptéru, kliky (délka 170 mm), rozměry středové osy od 68 mm do 120 mm, rozměry pohonné jednotky 215 mm x 123 mm (délka x výška), váha 5.6 kg.

Snímač řazení Gear Sensor GS-MD Bafang

Středové pohony Bafang BBS je možné vybavit snímačem řazení Gear Sensor GS-D (zadní měnič) nebo Gear Sensor GS-FD (přední měnič), který v průběhu řazení odpojí tah pohonu. Šetří tak jednotlivé komponenty celého převodového mechanismu, snižuje hlučnost a eliminuje rázy.


Programování středového pohonu Bafang BBS
Programování středového pohonu Bafang BBS - nechte si nastavit středový pohon Bafang BBS-01, BBS-02 nebo BBS-HD přesně tak, aby maximálně vyhovoval vašim požadavkům. Změnit je možné nejenom výkon pohonu, ale třeba také výkon a rychlost jednotlivých stupňů asistence. Součásně také zjistíme vaše konkrétní požadavky s ohledem na váš jízdní styl a následně navrhneme nejvhodnější hodnoty nastavení pohonu. Programování nevyžaduje demontáž pohonu z rámu kola. Speciální programovací kabel se napojí do konektoru pro ovládací jednotku (LCD nebo LED). Celý proces nezabere více jak 30 minut. Po předešlé dohodě programování provádíme na počkání.
Klíč Cyclus BBS Central Drive Key

Montáž všech modelů středových pohonů Bafang BBS je velice jednoduchá. Nejprve nahradíte stávající středové složení (šlapací střed) a kliky pohonnou jenotkou Bafang BBS. Následně připevníte baterii, na řidítka umístíte LCD nebo LED ovládací jednotku a poté na zadní vidlici rámu umístíte snímač rychlosti a nakonec vše mezi sebou propojíte.

Horské elektrokolo Singular Swift Bafang BBS-01

Na naší servisní dílně Elektrokola s.r.o. provádíme profesionální instalaci a servis elektrosad BAFANG BBS (BBS-01, BBS-02 a BBS HD). Současně v naší on-line nabídce naleznete originální komponenty tohoto systému. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontakovat nebo nás osobně navštivte.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • SERVIS POHONŮ

    Provádíme odborný servis pohonných jednotek BAFANG BBS, BAFANG MAXDRIVE (M200, M300, M400, M410, M420, M500, M510 a M820), COMP DRIVE, VINKA, ROCKY MOUNTAIN DYNAME, SPORT DRIVE, BOSCH, CYC PHOTON a LIFT-MTB.

  • DIAGNOSTIKA

    Provádíme diagnostiku a aktualizaci software (po předešlé dohodě na počkání) pohonných systémů BOSCH eBIKE SYSTEMS, SHIMANO STEPS, BAFANG a SPORT DRIVE.

  • REPASE BATERIÍ

    Provádíme diagnostiku a ZÁTĚŽOVÉ TESTY BATERIÍ různých výrobců pro zjištění aktuální kapacity a možné proudové zátěže včetně protokolu a také REPASE BATERIÍ různých výrobců včetně možnosti navýšení kapacity.