• Články
  • Ovládání elektrokola chytrým telefonem

Ovládání elektrokola s pohonem Bafang chytrým telefonem

Aby bylo možné elektrokolo se středovým pohonem Bafang  BBB nebo Bafang MaxDrive chytrým telefonem ovládat a zaznamenávat důležité hodnoty, je nezbytné provést několik důležitých věcí. Kromě samotného chytrého telefonu s operačním systémem Android je potřeba stávající LCD ovládací jednotku nahradit ovládací jednotkou Bafang LED E12. Následně připevnit na řidítka držák chytrého telefonu (například BBB GuarDian) a následně do chytrého telefonu nainstalovat aplikaci BafangGo.

Dále je ideální zajistit nabíjení chytrého telefonu za jízdy. K tomu je zapotřebí odpovídající propojovací kabel mezi chytrým telefonem a ovládací jednotkou Bafang LED E12. Ta je totiž vybavena USB konektorem s výstupním napětím 5 V a proudem 500 mA. Tyto hodnoty bezpečně zaručí, že baterie v telefonu nebude pouze "udržována“, ale skutečně nabíjena.

I přesto, že to na první pohled může vypadat složitě a časově náročně, opak je pravdou. Pomyslnou výhodu mají ti z vás, kteří svůj chytrý telefon již na řídítkách vozí, a současně také ti, kteří si své kolo nechají elektrifikovat pohonem Bafang BBS a rovnou si zvolí jako ovládací jednotku Bafang LED E12. Ta má minimalistický design a kromě aktivačního tlačítka je vybavena signalizačními modře svítícími LED diodami - v levé části pro míru příšlapu a Bluetooth signalizaci a na pravé straně pro míru nabití baterie elektrokola. Zbylé hodnoty, na které jsme zvyklí u "běžné" LCD ovládací jednotce, zde budete hledat marně, neboť se zobrazují na chytrém telefonu. Nicméně je nutné dodat, že i bez chytrého telefonu bude elektrokolo plně funkční.

Základní funkce aplikace BafangGo

Po zapnutí ovládací jednotky Bafang LED E12 a spuštění aplikace BafangGo v chytrém telefonu je potřeba zařízení mezi sebou "spárovat". V tomto případě stačí v chytrém telefonu kliknout na komunikační ikonu a potvrdit zobrazenou ovládací jednotku Bafang LED E12. Po prvním šlápnutí do pedálů se začne v centrální části obrazovky chytrého telefonu zobrazovat aktuální rychlost, na levé části pak příkon pohonu a na pravé kapacita baterie. V horní a dolní části obrazovky jsou vyobrazené šipky pro změnu síly přípomoci pohonu, kterou je možné provést jak na chytrém telefonu, tak také na ovládací jednotce.

Pokročilé funkce aplikace BafangGo

V aplikaci BafangGo se na "základní obrazovce" zobrazují přehledně uspořádané informace o zvoleném režimu asistence, stavu nabití baterie, aktuálním příkonu pohonu, aktuální rychlosti a také jedna z předvolených "doplňkových" informací - ujetá denní vzdálenost, ujetá celková vzdálenost, odhadová dojezdová vzdálenost s ohledem na zvolený režim asistence, frekvence (kadenci) šlapání, venkovní teplota a v případě kombinace s hrudním pásem také tepová frekvence a spálené kalorie.

Informace o ujeté celkové vzdálenosti je trvale uložena v ovládací jednotce Bafang LED E12. Vybrané informace jsou v reálném čase zobrazeny v chytrém telefonu (zvolený režim asistence, stav nabití baterie, odhadovaná dojezdová vzdálenost, aktuální příkon pohonu, aktuální rychlost, frekvence šlapání, venkovní teplota) a ostatní informací jsou v chytrém telefonu zaznamenané, následně automaticy zpracované a v samostatných "záložkách" graficky vyobrazené (informace o jízdě a informace o tepové frekvenci a spálených kaloriích). V samostatné záložce také naleznete navigaci a podrobné informace o pohonu.

Testovací centrum

Vybrané produkty dlouhodobě testujeme a výsledky pravidelně publikujeme v časopise Electric Bike Action CZ.

Bezpečný nákup

zkušenosti s elektrokoly od roku 2009

obvyklé doručení do 3 pracovních dnů

90% zboží ihned skladem

vstřícný přístup k zákazníkovi

stabilní a silná společnost

  • CYC PHOTON

    Extra kvalitní středový pohon ve formě elektrosady. Speciálně navržený pro vyznavače náročné horské cyklistiky. Vyznačuje se velmi snadnou a instalací na většinu jízdních kol včetně celoodpružených, nastavitelným nominálním výkonem od 250W do 750W, kroutícím momentem až 110 Nm, Navíc je vybavený snímačem kadence šlapání a snímačem kroutícího momentu. Váží pouhých 2.99 kg.

  • RM DYNAME 4.0

    Bezkonkurenční středový pohon DynaMe 4.0 druhé generace speciálně navržený pro elektrokola Rocky Mountain Powerplay. Maximální výkon až 770W a kroutící moment 108 Nm. Limity již nejsou v technice, ale pouze v jezdci.

  • SPORT DRIVE

    Plně integrovaný středový pohon s maximálním výkonem 500W, kroutícím momentem 90 Nm a účinností více jak 80%. Jezdec ocení nejenom výkon, ale také vyjímečně tichý provoz. Pohon Sport Drive nabízí vysoce kvalitní a přitom cenově dostupnou volbu mezi ostatními středovými pohony na trhu.